Rozpoczyna się trzecia edycja konkursu pszczelarskiego dla dzieci i młodzieży “Bliżej pszczół”. Konkurs to szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród, a dla uczniów liceów i techników także indeksów na KUL.

 

Bliżej pszczół to konkurs organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, a jego celem jest popularyzacja wśród młodzieży pszczelarstwa oraz zagadnień z nim związanych.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs będzie się odbywać w dwóch kategoriach: pierwszej – dla uczniów szkół gimnazjalnych i siódmych – ósmych klas szkół podstawowych oraz drugiej – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podobnie jak przed rokiem po trzech najlepszych uczniów z każdej kategorii może liczyć na nagrody. Najlepsi uczniowie podstawówek i gimnazjów zostaną uhonorowani takimi nagrodami jak laptop (1 miejsce), smartfon (2 miejsce), tablet (3 miejsce), a także przyjęciem w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli oraz udziałem w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy. Natomiast najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, oprócz takich samych nagród rzeczowych, otrzymają indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna KUL.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs “Bliżej pszczół” odbywać się będzie w dwóch etapach. Etap szkolny odbędzie się 9 stycznia 2019 roku. Natomiast finał odbędzie się w dniach 28-29 marca 2019 r. w Lublinie w na terenie KUL. Gorąco zachęcamy wszystkie szkoły w Polsce do uczestnictwa w konkursie. Aby przystąpić do konkursu należy najpóźniej do 21 grudnia 2018 roku przesłać do organizatora Kartę zgłoszenia.

Głównym organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju KUL, a współorganizatorami są Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.

Regulamin trzeciej edycji konkursu “Bliżej pszczół” znajduje się tutaj.
 


Źródło: KUL