Pasieka na terenie Zamku Książ znajdowała się niemal od początku jego istnienia. Jednak w niespokojnych czasach I i II wojny światowej ule zniknęły z podzamkowej przestrzeni. Ma się to jednak zmienić w przyszłym roku, bowiem kierownictwo obiektu zamierza uruchomić na terenie Książa przyzamkową pasiekę.

Pasieka na terenach Zamku w Książu ma się pojawić dopiero w przyszłym roku, jednak okazuje się, że Zamek Książ już sprzedaje własny miód. Zamkowy miód można kupić w kasie biletowej obiektu oraz w jego sklepie internetowym.

Skąd pochodzi sprzedawany przez Zamek w Książu miód? Okazuje się, że co prawda na terenie obiektu nie ma uli, ale pszczół tam nie brakuje, a zebrany i sprzedawany miód pochodzi właśnie od dzikich pszczół, które licznie zamieszkują różne zamkowe zakamarki.

Ile kosztuje ten wyjątkowy miód z Książa? Za zestaw trzech słoiczków miodu wielokwiatowego o pojemności 250 ml trzeba zapłacić 50 zł (plus ewentualne koszty przesyłki), słoik miodu wielokwiatowego o pojemności 350 ml kosztuje 22 zł, a mały słoiczek miodu z domieszką liofilizowanych owoców kosztuje 22 zł.

 

 

 


Źródło: walbrzych.naszemiasto.pl  |   ksiaz.walbrzych.pl