Nieznani sprawcy wytruli pszczoły w pasiece w powiecie grodziskim. To trzeci tego typu incydent w ostatnim czasie w tej okolicy. Policja jak na razie jest bezradna.

Do bestialskiego zdarzenia otrucia pszczół doszło w pasiece we wsi Osuchów leżącej na granicy województw mazowieckiego i łódzkiego, należącej do pasieki Słodka Natura ze wsi Zaręby (powiat grodziski, województwo mazowieckie). Do przestępstwa doszło najprawdopodobniej w nocy z 29 na 30 kwietnia 2020.

Są takie chwile gdy brakuje słów…
Jedna z naszych stacjonarnych pasiek oraz pasieki kilku najbliższych pszczelarzy zostały celowo wytrute. Pszczoły trzymamy w tym miejscu już 5 lat i żyjemy w zgodzie z okolicznymi pszczelarzami. Ba! Pomagamy sobie nawzajem i nawet zaprosiliśmy naszego przyjaciela, aby postawił w tym miejscu pszczoły bo miał u siebie słabe zbiory (jego pszczoły też zostały wytrute). W tym jednym miejscu łącznie 30 rodzin zostało oblane/opryskane jakąś cieczą, która jest widoczna na drugim zdjeciu.
Sprawa została zgłoszona na policję, ale liczymy się z tym, że za 3 miesiące dostaniemy pismo o umorzeniu sprawy. Mam nadzieję, że karma kiedyś wróci do osoby, która to zrobiła.

Źródło: https://www.facebook.com/pages/category/Shopping—Retail/Pasieka-S%C5%82odka-Natura-491022220956813/

Ule zostały oblane nieznaną cieczą, która spowodowała śmierć owadów. Próbki substancji zostały pobrane do badania, ich wyniki nie są jednak jeszcze znane.

Nie jest to pierwszy przypadek wytrucia pszczół w tej okolicy. W ostatnim czasie były dwa podobne przypadki. Sprawca lub sprawcy przestępstw na tę chwilę pozostają nieuchwytni.