Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w piątej edycji programu “Małopolska pszczoła”. Podobnie jak w poprzednich edycjach programu, samorząd województwa małopolskiego przeznaczył na projekty związane z ochroną pszczół pół miliona złotych.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w programie “Małopolska pszczoła 5″prowadzony jest do piątku 3 kwietnia 2020. Oferty należy składać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Urzędnicy – z uwagi na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego – proszą o przesyłanie wniosków drogą pocztową. Pamiętać należy jednak o tym, że o terminowym złożeniu oferty decyduje data wpływu oferty do urzędu. Wnioski składać mogą organizacje pozarządowe.

Szansę na dofinansowanie mają te projekty, w ramach których będą prowadzone działania związane z ochroną różnorodności biologicznej roślin uprawnych i dziko rosnących, nasadzeniem roślin miododajnych, ochroną różnorodności biologicznej pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających, promocją pszczelarstwa, prowadzeniem szkoleń i edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promowaniem postaw ekologicznych. Wszystkie projekty obowiązkowo muszą zawierać w swoim programie nasadzanie roślin miododajnych na terenie województwa małopolskiego oraz zajęcia edukacyjne dla mieszkańców tego regionu w zakresie wagi ochrony zapylaczy.

Więcej na temat projektu, a także co powinien zawierać wniosek oraz gdzie dokładnie i jak go złożyć znajduje się na stronie internetowej małopolskiego samorządu: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/rolnictwo/przed-nami-v-edycja-konkursu-malopolska-pszczola.