BEEcosystem to stworzony w Stanach Zjednoczonych ścienny, przeszklony ul, który można zamontować wewnątrz domu czy mieszkania.

BEEcosystem to innowacyjne rozwiązanie które ma pełnić funkcje edukacyjne, w bezpośredni sposób uczyć nie tylko o roli, jaką pełnią pszczoły w ekosystemie, ale także przybliżyć zwykłym ludziom pracę i życie pszczół. Wśród docelowych nabywców BEEcosystemu znajdują się osoby zajmujące się ekoturystyką, agroturystyką, ale także zwykli ludzie, którzy chcą żyć bliżej natury.

 

To innowacyjne i niezwykle efektowne rozwiązanie, choć nie jest tanie (jeden sześciokątny ul razem z rodziną pszczelą to koszt 600 dolarów, czyli ponad 2000 zł) najwyraźniej jest rozwiązaniem, które przypadło do gustu amerykańskim konsumentom, bowiem twórcy systemu sprzedali w 2017 cały przewidziany do sprzedaży inwentarz. Obecnie firma przyjmuje zamówienia na sezon pszczelarski 2018, a kolejne dostawy uli przewidziane są na przełomie marca i kwietnia. Ule wraz z pszczołami kupić można na stronie internetowej www.beecosystem.buzz/shop, ale dostawa realizowana jest wyłącznie na terenie USA.

 

 


Źródło: beecosystem.buzz