Startuje nowy projekt resocjalizacyjny. Więźniowie zakładu karnego w Opolu Lubelskim będą hodować pszczoły i prowadzić ogrody.

Niedawno informowaliśmy o zaangażowaniu więźniów osadzonych w Kłodzku w projekt rozwoju bartnictwa w Nadleśnictwie Międzylesie. Nie jest to jednak ostatni pomysł aktywizacji więźniów na rzecz pszczelarstwa. Wkrótce wystartuje bowiem kolejny pszczelarski program resocjalizacyjny. Tym razem penitencjariusze – pszczelarze opiekować się będą pasieką, która wkrótce zostanie ustawiona na dachu Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Podpisane właśnie porozumienie Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie zakłada, że na dachu więzienia stanie 10 uli, którymi opiekować się będą, przeszkoleni przez pracowników i studentów uniwersytetu, penitencjariusze opolskiego zakładu karnego. Poza tym osadzeni będą mieli obowiązek opieki nad stworzonymi na terenie więzienia ogrodami.

Pierwsze ule na dachu zakładu karnego w Opolu Lubelskim pojawić się mają już na wiosnę. Zarówno przedstawiciele uczelni jak i kierownictwo więzienia z nadzieją czekają rozpoczęcia programu. Podobno z dużym entuzjazmem do projektu podchodzą także sami więźniowie.

 

 


Źródło: Dziennik Wschodni