Rozpoczęła się siódma edycja, zainicjowanej w 2013 roku przez Fundację Greenpeace, crowdfundingowej akcji “Adoptuj pszczołę”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na “wirtualne adopcje pszczół”. Zebrane środki będą przeznaczone na – ogólnie rzecz biorąc – ochronę pszczół i innych zapylaczy w Polsce.

W ramach tegorocznej akcji “Adoptuj Pszczołę” Greenpeace planuje razem z naukowcami zaktualizować Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających w sposób uwzględniający w większym stopniu przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu, które to mogą mogą mieć bardzo negatywny wpływ na życie zapylaczy. Drugim celem tegorocznej edycji “Adoptuj pszczołę 7” jest stworzenie w jednym wybranym polskim mieście miejskiego ogrodu przyjaznego pszczołom i ludziom, który mógłby być modelowym rozwiązaniem dla miejskiej przyrody, a jednocześnie możliwym do powielania w innych miejscach.

 

Zbiórka pieniędzy w akcji “Adoptuj pszczołę 7” potrwa 5 tygodni i zakończy się 9 listopada 2019 r. Tradycyjnie partnerem akcji jest serwis Gazeta.pl.

 

 


https://adoptujpszczole.pl/